Internet daje wiele możliwości w różnych dziedzinach życia, a jedną z nich są finanse. Konkretnie umożliwia zarabianie lub dorabianie pieniędzy za jego pomocą. Można to robić na wiele sposobów między innymi:

1. Ankiety

Bardzo łatwy sposób zarabiania polegający na dzieleniu się swoją opinią. Nie jest to sposób dochodowy, ale bardzo dobrze sprawdza się jako dodatkowe źródło dochodu. Prosty i dostępny dla każdego, nie wymagający żadnych dodatkowych umiejętności.

2. Blog/strona

Prowadzenie bloga, czy strony to najczęściej zarabianie na pasji, pisaniu o tym co się lubi. Ten sposób zarabiania ma ogromny potencjał, lecz zarobki ciężko jest przewidzieć jedni zarabiają kilkaset złotych miesięcznie, a inni kilkadziesiąt tysięcy. Wszystko zależy od przekazywanych treści, popularności i włożonej pracy. Blog czy strona to narzędzia finansowe, które umożliwiają zarabianie na wiele różnych sposobów i tylko od ich właściciela zależy jak je wykorzysta, jak spienięży.

3. Kanał

Kanał na YT, Dailymotion czy inny dowolny kanał również ma wielki potencjał zarobkowy, ale jak w przypadku strony czy bloga wszystko zależy od właściciela jak spienięży swoją popularność, swoje zasięgi i treści. Własny kanał to również narzędzie finansowe umożliwiające wiele sposobów zarabiania na nim.

4. Surfy/autosurfy

Ten sposób zarabiania nadaje się tylko na dodatkowy zarobek, chyba że ma się bazę tysięcy aktywnych poleconych, ale o to ciężko. Zarabianie tutaj odbywa się automatycznie i nie trzeba nic robić, wystarczy odpalić surf lub autosurf (albo jedno i drugie) i robić swoje, a lecące w tle reklamy będą dla nas zarabiać. Chociaż w tym przypadku słowo „zarabianie” to lekkie nadużycie, bo zarabiane kwoty to groszowe sprawy.

5. MIcrostock

Microstock, to inaczej banki zdjęć, gdzie można sprzedać swoje zdjęcia, krótkie filmiki lub grafikę. Idealny sposób na dodatkowe pieniądze dla osób, które interesują się fotografią. Są osoby, które dla tej pasji porzuciły swoją pracę i w ten sposób zarabiają na życie. Zarobki trudno przewidzieć, bo wprawdzie każdy może zarabiać na bankach zdjęć, ale umiejętności mają znaczenie, najlepsi mogą liczyć na dochodowe indywidualne zlecenia. Inni wrzucają zdjęcie na jeden z banków zdjęć i czekają aż ktoś je kupi. Można sprzedawać zdjęcia na wyłączność drożej lub wielokrotnie na wolnej licencji, ale wtedy dostaje się mniej pieniędzy za sprzedaż.

6. Zlecenia

Zlecenia obejmują różne czynności np. pisanie. Umiejętności również mają tu znaczenie. Można pisać tanie precle lub drogie artykuły, a także tworzyć całe strony. Im trudniejsze zlecenie tym zazwyczaj dużo więcej pieniędzy.

7. Sponsorowanie przez widzów

Tej metody nie trzeba wyjaśniać. Tworzy się swoje treści i prosi widzów o wsparcie w różnej formie. Może to być zwykły przelew bankowy, miesięczna subskrypcja lub założenie konta na patronite. Jest wiele form wsparcia od widzów. Najważniejsze jest tworzenie dobrych treści, które widzowie będą chcieli wspierać, bo widzą w nich potencjał i nie chcą aby ich autor zaprzestał swojej działalności lub ją ograniczył z powodu braku środków.
Oczywiście sposobów zarabiania przez internet jest znacznie więcej, 7 wyżej wymienionych to zaledwie przykłady, które są jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Każdy zainteresowany zarabianiem w sieci znajdzie jakiś odpowiedni sposób do zarabiania dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here