Wybór kuchennego zlewu jest równie ważny, jak wybór mebli do tego pomieszczenia. Element ten powinien przede wszystkim współgrać z designem kuchni. Najważniejsza jest jednak jego funkcjonalność i dopasowanie do potrzeb korzystających z niego osób.
Co wziąć pod uwagę wybierając zlew?W sprzedaży dostępne są zlewy różnorodnego kształtu oraz rozmiaru. Każdy z nich może okazać się tym właściwym. Jak sprawdzić, który? Należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Pierwszym z nich jest pytanie o wielkość pomieszczenia, w którym będzie znajdował się zlew. W dużej kuchni o wiele lepiej zaprezentuje się większy, dwukomorowy zlew. Takie pomieszczenie z pewnością daje większe możliwości niż mała kuchnia lub aneks. Z kolei małe pomieszczenie, w którym każdy centymetr blatu roboczego jest na wagę złota, nie daje zbyt dużego wyboru. Wówczas jest on ograniczony i w grę wchodzą jedynie małe, jednokomorowe, okrągłe lub kwadratowe zlewy.

Drugą ważną rzeczą, o której należy pamiętać przy zakupie zlewu, jest fakt posiadania zmywarki. Każdy, kto ma w domu zmywarkę, zdecydowanie rzadziej używa zlewu. Takim osobom wystarczy mały zlew z niewielkim ociekaczem lub bez niego. Osoby nieposiadające zmywarki, często przebywające w kuchni i lubiące gotować powinny wyposażyć ją w duży zlew z ociekaczem lub drugą komorą. Decydując się na opcję z ociekaczem, należy zwrócić uwagę, na to, z której strony ma on się znajdować. Dla własnej wygody, osoby praworęczne powinny go mieć po swojej prawej stronie a leworęczne po lewej.

Liczy się jakość, czyli wybór materiału

Wybierając zlew, zwykle bierzemy pod uwagę jego kształt i cenę. Od tego drugiego uzależniona jest zwykle trwałość oraz wygląd produktu. Najpopularniejszymi zlewami są te wykonane ze stali. Ich niewątpliwą zaletą jest atrakcyjna cena. Ponadto, z uwagi na kolor, bardzo łatwo dopasować je do każdego wnętrza. Nie należą one jednak do najtrwalszych produktów. Jeśli kupującemu nie zależy na produkcie o wysokiej jakości, przeznaczonym na lata, może spokojnie zdecydować się na ten typ zlewu.
Oprócz zlewów stalowych w sprzedaży występują jeszcze produkty wykonane z granitu oraz kompozytu. Nowoczesny kuchenny design wymaga zakupu zlewu granitowego. Taki produkt jest symbolem trwałości i jakości. Dodatkowo zlewy granitowe posiadają bardzo bogatą kolorystykę. Z łatwością można dopasować je do koloru blatu czy też mebli. Osoby marzące o zlewie w nietypowym kształcie lub rozmiarze powinny rozważyć opcję zakupu zlewu kompozytowego. Zlewy te, podobnie jak te wykonane z granitu, są trwałe. Dodatkowo cechuje je większa odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Internet – źródłem inspiracji

Przy planowaniu strefy zmywania warto sięgnąć po fachowe źródła. Wysoki poziom wiedzy jest jedynym sposobem na uniknięcie błędu podczas wyboru i zakupu zlewozmywaka. W tym celu można udać się do sklepu i poprosić o poradę przed zakupem. Można także sięgnąć po fachową lekturę w postaci gazet o budownictwie i urządzaniu wnętrz.
Najprostszym i najszybszym sposobem na znalezienie inspiracji jest odwiedzenie stron internetowych, które zostały stworzone z myślą osobach urządzających swoje mieszkania lub domy. Zarówno ponadczasowe, jak i nowoczesne inspiracje znajdują się na stronie https://www.meblator.pl/jaki-zlew-do-kuchni/. Porady, wizualizacje oraz odpowiedzi na najczęściej trapiące pytania. To wszystko znajduje się w tym jednym miejscu. Być może właśnie tu zamieszczona jest się odpowiedź na pytanie o właściwy zlew i sposób aranżacji kuchni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here