Serce jest niezwykle ważnym organem. Zaś w ostatnich czasach zwiększyła się liczba zachorowań związanych z sercem. Problemy kardiologiczne uważane są za problem cywilizacyjny. Dlatego też wiele osób obawia się problemów z sercem i nawet w przypadku niewielkiego kłucia w sercu zaczyna zastanawiać się czy nie przydałby się im dobry kardiolog. Zaczynają szukać w sieci pod hasłem dobry kardiolog kielce. Nie zawsze jednak potrzebna będzie poradnia kardiologiczna, gdyż wizyta u kardiologa uzasadniona jest tylko w określonych sytuacjach. Dlatego też jeśli masz jakieś niepokojące objawy związane z sercem, nie zastanawiaj się od razu czy to nie zawał. Jeśli obawiasz się, że coś złego dzieje się z twoim sercem, nie myśl że będzie ci potrzebny kardiolog.

Gdzie iść najpierw, do Kardiologa, czy do lekarza pierwszego kontaktu?

Podstawową sprawą w takich przypadkach powinna być wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który zdecyduje czy nasze obawy są zasadne. Można również wybrać się na prywatną wizytę do kardiologa, która niestety kosztuje i może się okazać nieuzasadniona. Jednak lepiej dbać o swoje zdrowie i zapytać lekarza rodzinnego, czy nasze obawy o stan serca są uzasadnione. Może się okazać, że kłucie w sercu czy różne dolegliwości związane z sercem mogą wynikać po prostu ze stresu czy zmęczenia. Lekarz rodzinny może przepisać leki i zmianę trybu życia. Zaś wizyta u kardiologa może okazać się niekonieczna. Są jednak przypadki, kiedy warto zdecydować się na wizytę u kardiologa.

Kiedy do Kardiologa udać się należy?

Potrzeba wizyty u kardiologa może okazać się uzasadniona gdy ból w klatce piersiowej jest silny, gdyż może to oznaczać ryzyko zawału czy udaru. Szczególnie powinny zwrócić na to uwagę osoby z wysokim ciśnieniem tętniczym, otyłością oraz osoby starsze. Kardiolog zleci odpowiednie badania, które określą stan serca. Podstawowym badaniem zalecanym przez kardiologa jest echo serca, polegające na zbadaniu serca oraz przylegających do niego naczyń krwionośnych przy pomocy ultradźwięków. Badanie echo serca jest w stanie wykryć i monitorować wiele chorób serca, chorób aorty, choroby wieńcowej i wielu innych chorób. Badanie echo serca jest bezbolesne i trwa od 15 do 45 minut. W przypadku podejrzenia niektórych schorzeń kardiolog zleci wykonanie badania holter, które polega na rejestrowaniu pracy serca pacjenta przez 24 godziny na dobę. Na podstawie badania holter kardiolog wykonuje szczegółową analizę pracy serca. Nieinwazyjnym badaniem pracy serca zleconym przez kardiologa jest również próba wysiłkowa, którą przeprowadza się w celu zbadania pracy serca w czasie wysiłku. Próbę wysiłkową bada się gdy pacjent jest na bieżni ruchomej lub na rowerze treningowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here