Psychiatra, w odróżnieniu od psychologa, to lekarz specjalista, który ukończył studia medyczne i w razie konieczności może przepisać leki. Ogólnie rzecz biorąc, zajmuje się bardzo szeroko rozumianymi zaburzeniami dotyczącymi sfery psychiki ludzkiej, związanymi z emocjami, odbieraniem świata, myśleniem, czy kontaktami z otoczeniem. Zaburzenia te czasem ściśle wiążą się z chorobami fizycznymi. Zdarza się też, że w obrębie naszego ciała trudno znaleźć ich przyczynę. Istotną częścią wizyty u psychiatry jest rozmowa. To między innymi na jej podstawie stawia on diagnozę i podejmuje decyzję na temat leczenia. Może, ale nie musi ono wiązać się z przyjmowaniem lekarstw. Czasem pomocna okazuje się sama psychoterapia.

Z jakimi problemami udać się do psychiatry?

Wiele osób niechętnie dzieli się z innymi, nawet znajomymi, swoimi problemami, nie mówiąc już o opowiadaniu o nich komuś, kogo widzi się pierwszy raz na oczy. Jednak do wizyty u psychiatry należy podejść tak, jak do tej u każdego innego specjalisty. Teraz, gdy niemal wszyscy mają dostęp do sieci, znalezienie lekarza nie jest skomplikowane. Z pomocą spieszą fora internetowe, strony, na których zamieszczane są ogłoszenia, np. typu – dobry psychiatra Gorzów.

Często coś się z nami dzieje, ale nie potrafimy dokładnie tego opisać. Jeśli choroba pojawia się nagle, zupełnie niszczy nam życie, od razu to zauważamy, ale zdarza się, że systematycznie i bardzo powoli objawy narastają, a my przestajemy na nie reagować, mimo że utrudniają funkcjonowanie.

Zaciągnij opinii specjalisty: https://www.psychiatra-ostrowska.pl/

Nie należy bagatelizować problemów i zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy psychiatry m.in. jeżeli odczuwamy, że świat staje się wrogi, nic nas nie cieszy, nie mamy siły, by wstać z łóżka, pójść do pracy, czujemy potrzebę izolowania się od innych, mamy urojenia i poczucie, że ktoś lub coś nami steruje i odbiera kontrolę nad wszystkim. Im wcześniej zdecydujemy się na wizytę u lekarza i pomoc, tym większa szansa, że pokonamy trudności i wrócimy do zdrowia i dobrego samopoczucia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here