Od sierpnia wnioski w programie „Dobry Start” można również składać osobiście m.in. w urzędach miast, gmin czy ośrodkach pomocy społecznej. Aby wesprzeć rodziców i opiekunów, wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl uruchomiła listę z wykazem miejsc, w których można osobiście złożyć wniosek o jednorazowe wsparcie dla ucznia rozpoczynającego rok szkolny.
Program „Dobry Start” rozpoczął się w lipcu, a początkowo wnioski można było składać wyłącznie online lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Od 1 sierpnia br. można zrobić to również osobiście w wybranych punktach.
Wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl przygotowała specjalnie dla użytkowników listę miejsc, w których można osobiście składać wnioski o tak zwane „piórnikowe”. Aby skorzystać z funkcjonalności, wystarczy odwiedzić stronę wyszukiwarki. Po wpisaniu słów kluczowych takich jak „dobry start”, „dobry start+”, „dobry start dla ucznia”, „300+” czy „piórnikowe” i wskazaniu lokalizacji, wyszukiwarka pokazuje listę punktów przyjmujących zgłoszenia w danej okolicy. Każdy punkt zawiera pełne dane teleadresowe oraz jest zlokalizowany na mapie, daje możliwość wyznaczenia najkrótszej trasy dojazdu do wybranego miejsca. Obecnie w serwisie znajduje się 2489 punktów z całej Polski.
Do tej pory złożono prawie 850 tysięcy wniosków drogą elektroniczną, ale podobnie jak w przypadku programu „500+”, zapewne większość uprawnionych osób zechce złożyć wnioski osobiście. Chcemy ułatwić ten proces, dlatego w Panoramie Firm pokazujemy listę punktów przyjmujących wnioski. – mówi Adrian Hinc, Kierownik Produktu w Eniro Polska. Dzięki tej funkcji można szybko namierzyć najbliższy punkt przyjmujący zgłoszenia, sprawdzić jego położenie na mapie, wyznaczyć trasę dojazdu. Obecnie baza punktów obsługujących program „Dobry Start” liczy blisko 2,5 tysiąca miejsc, ale na bieżąco aktualizujemy i rozbudowujemy tę listę. – dodaje Adrian Hinc.
Wyprawka 300 plus to świadczenie w ramach programu „Dobry Start”. Umożliwia on jednorazową wypłatę 300 zł na ucznia w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, pod warunkiem, że mieszka on oraz uczy się na terenie Polski. Świadczenie to przysługuje rodzicom na dziecko uczące się, aż do ukończenia 20. roku życia lub 24. roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Pieniądze są przyznawane niezależnie od dochodu rodziny.
Osoby, które złożyły już wnioski w lipcu lub złożą w sierpniu otrzymają wypłatę świadczenia do końca września. Pozostałe osoby, którym nie uda się złożyć wniosku w wakacje, w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. Należy jednak pamiętać, że na złożenie dokumentów jest czas jedynie do 30 listopada.
Z myślą o rodzicach i opiekunach poszukujących punktów do złożenia wniosku o dofinansowanie z programu „Dobry Start”, wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl z początkiem sierpnia udostępniła dedykowaną funkcjonalność w serwisie. Pomaga ona odnaleźć odpowiedni urząd lub placówkę oraz pokazuje jak do niej najszybciej dotrzeć. Użytkownicy mogą z niej skorzystać zarówno w mobilnej jak i desktopowej wersji serwisu.